Abracon Corporation ASGTX-P-80.000MHZ-2
ASGTX-P-80.000MHZ-2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-P-80.000MHZ-2
Brief Description
OSC VCTCXO 80.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASGTX-P-80.000MHZ-2.pdf
Availability of ASGTX-P-80.000MHZ-2
QUANTITY
ASGTX-P-80.000MHZ-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-P-80.000MHZ-2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-P-80.000MHZ-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package10
TypeVCTCXO
Frequency80MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-P-80.000MHZ-2
Related LinksASGTX-P-8, ASGTX-P-80.000MHZ-2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-P-80.000MHZ-2 Details Description
Related parts for ASGTX-P-80.000MHZ-2
IC OPAMP DIFF 100MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 125POS TYPE AB R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 15VC LLP756L datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 114VC SMC datasheet.pdf
ICE POD DEBUG CY8CLED02 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
SIZE 22D, CLASS D, HIGH DENSITY datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf