Abracon Corporation ASM-12.000MHZ-ET
ASM-12.000MHZ-ET picture photo
Mfg. Part Number
ASM-12.000MHZ-ET
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASM-12.000MHZ-ET.pdf
Availability of ASM-12.000MHZ-ET
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ASM-12.000MHZ-ET Order Process
Ship out your order
Specifications of ASM-12.000MHZ-ET
Internal Part NumberEIS-ASM-12.000MHZ-ET
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.352" W (14.00mm x 8.95mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASM-12.000MHZ-ET
Related LinksASM-12.0, ASM-12.000MHZ-ET Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASM-12.000MHZ-ET Details Description
Related parts for ASM-12.000MHZ-ET
CONN HEADER VERT .100 7POS 30AU datasheet.pdf
VIDEO CONTROLLER BOARD datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 3X1 14TDFN datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 BRASS 14MM datasheet.pdf
MCU 8BIT 4KB FLASH 28UFQFPN datasheet.pdf
CAP NIOB OXID 68UF 20% 6.3V 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CAP POLYMER 1000UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf