Sullins Connector Solutions ASM15DRMN
ASM15DRMN picture photo
Mfg. Part Number
ASM15DRMN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156 WW
Datasheet Download
ASM15DRMN.pdf
Availability of ASM15DRMN
QUANTITY
ASM15DRMN Order Process
Ship out your order
Specifications of ASM15DRMN
Internal Part NumberEIS-ASM15DRMN
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASM15DRMN
Related LinksASM1, ASM15DRMN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASM15DRMN Details Description
Related parts for ASM15DRMN
CONN EDGECARD 40POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECT CMOS 4.5V SC-82AB datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 10NS 44SOJ datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 125V datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES 12.1M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf