Sullins Connector Solutions ASM22DTAN-S664
ASM22DTAN-S664 picture photo
Mfg. Part Number
ASM22DTAN-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
ASM22DTAN-S664.pdf
Availability of ASM22DTAN-S664
QUANTITY
ASM22DTAN-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASM22DTAN-S664
Internal Part NumberEIS-ASM22DTAN-S664
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row22
Number of Positions44
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASM22DTAN-S664
Related LinksASM22DT, ASM22DTAN-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASM22DTAN-S664 Details Description
Related parts for ASM22DTAN-S664
IC TXRX DIFFERNTIAL BUS 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.4A 16TQFN datasheet.pdf
CAP CER 150PF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 8POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf