Sullins Connector Solutions ASM25DSEI
ASM25DSEI picture photo
Mfg. Part Number
ASM25DSEI
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET
Datasheet Download
ASM25DSEI.pdf
Availability of ASM25DSEI
QUANTITY
ASM25DSEI Order Process
Ship out your order
Specifications of ASM25DSEI
Internal Part NumberEIS-ASM25DSEI
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row25
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASM25DSEI
Related LinksASM2, ASM25DSEI Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ASM25DSEI Details Description
Related parts for ASM25DSEI
FIXED IND 270NH 1.855A 110 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY .100 8POS R/A datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 4.5-9VIN 24VOUT datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 0.95A SOT363 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
BT LE PLATFORM MODULE INT ANT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DSUB 25 F PCB STR MACH G30 ZIN datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC DO-214AB datasheet.pdf
D-SUB FILTER 25POS IP67 datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 100 CLBs, 1500 Gates, 100MHz, 100-Cell, CMOS, CPGA84 IC datasheet.pdf