Abracon Corporation ASMCI-0603-R22M-T
ASMCI-0603-R22M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASMCI-0603-R22M-T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220NH 550MA 270 MOHM
Datasheet Download
ASMCI-0603-R22M-T.pdf
Availability of ASMCI-0603-R22M-T
QUANTITY
ASMCI-0603-R22M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASMCI-0603-R22M-T
Internal Part NumberEIS-ASMCI-0603-R22M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASMCI-0603.pdfASMCI-0603.stp
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASMCI-0603
PackagingCut Tape (CT)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance220nH
Tolerance±20%
Current Rating550mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)270 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant150MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.039" (0.95mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASMCI-0603-R22M-T
Related LinksASMCI-06, ASMCI-0603-R22M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASMCI-0603-R22M-T Details Description
Related parts for ASMCI-0603-R22M-T
FIXED IND 3.3UH 1.6A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
LOCK NUT 0.827" BRASS PG11 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 125VAC 72VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
RES 180 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
LED BLUE DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf