Abracon Corporation ASML-25.000MHZ-T
ASML-25.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASML-25.000MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASML-25.000MHZ-T.pdf
Availability of ASML-25.000MHZ-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ASML-25.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASML-25.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASML-25.000MHZ-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASML
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.352" W (14.00mm x 8.95mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASML-25.000MHZ-T
Related LinksASML-25., ASML-25.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASML-25.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASML-25.000MHZ-T
CONN CHAMP COVER 50 POS 90 DEG datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SCR FAST SW 175A 200V TO-93 datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf