Abracon Corporation ASML-27.000MHZ-L-C-T
ASML-27.000MHZ-L-C-T picture photo
Mfg. Part Number
ASML-27.000MHZ-L-C-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 27.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASML-27.000MHZ-L-C-T.pdf
Availability of ASML-27.000MHZ-L-C-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ASML-27.000MHZ-L-C-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASML-27.000MHZ-L-C-T
Internal Part NumberEIS-ASML-27.000MHZ-L-C-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASML
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.352" W (14.00mm x 8.95mm)
Height0.185" (4.70mm)
Package / Case4-SOJ, 5.08mm pitch
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASML-27.000MHZ-L-C-T
Related LinksASML-27.00, ASML-27.000MHZ-L-C-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASML-27.000MHZ-L-C-T Details Description
Related parts for ASML-27.000MHZ-L-C-T
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A SMD 15GOLD datasheet.pdf
7163-03 ANVIL datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 20% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 3RD-LEVEL datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-16AWG M-UNML TIN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 19.2W datasheet.pdf