Avago Technologies US, Inc. ASMT-JN32-NVW01
ASMT-JN32-NVW01 picture photo
Mfg. Part Number
ASMT-JN32-NVW01
Brief Description
LED ASMT-JX3X NEU WHT 4000K 6SMD
Datasheet Download
ASMT-JN32-NVW01.pdf
Availability of ASMT-JN32-NVW01
QUANTITY
ASMT-JN32-NVW01 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASMT-JN32-NVW01
Internal Part NumberEIS-ASMT-JN32-NVW01
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 30/Jan/2014
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K (3500K ~ 4500K)
Flux @ 85°C, Current - Test98 lm
Flux @ 25°C, Current - Test115 lm (100 lm ~ 130 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test103 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max700mA
Thermal Resistance of Package9°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASMT-JN32-NVW01
Related LinksASMT-JN, ASMT-JN32-NVW01 Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
ASMT-JN32-NVW01 Details Description
Related parts for ASMT-JN32-NVW01
RES 19.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FLANGED SPADE #10 10-12AWG datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.3V SOT23-3 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
TERMINAL MARKER WS 12/5 MC datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS .100 L.104 datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 10A datasheet.pdf
CAP FILM 39UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf