Avago Technologies US, Inc. ASMT-JN32-NWX01
ASMT-JN32-NWX01 picture photo
Mfg. Part Number
ASMT-JN32-NWX01
Brief Description
LED ASMT-JX3X NEU WHT 4000K 6SMD
Datasheet Download
ASMT-JN32-NWX01.pdf
Availability of ASMT-JN32-NWX01
QUANTITY
ASMT-JN32-NWX01 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASMT-JN32-NWX01
Internal Part NumberEIS-ASMT-JN32-NWX01
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 11/Jul/2014
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K (3500K ~ 4500K)
Flux @ 85°C, Current - Test111 lm
Flux @ 25°C, Current - Test131 lm (114 lm ~ 148 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test117 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max700mA
Thermal Resistance of Package9°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASMT-JN32-NWX01
Related LinksASMT-JN, ASMT-JN32-NWX01 Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
ASMT-JN32-NWX01 Details Description
Related parts for ASMT-JN32-NWX01
RES SMD 120K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS DPST GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 3.3K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN SCKT CONT 14-12AWG 1=250PCS datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 2W SMBJ datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf