Avago Technologies US, Inc. ASMT-JW31-NUV01
ASMT-JW31-NUV01 picture photo
Mfg. Part Number
ASMT-JW31-NUV01
Brief Description
LED ASMT-JX3X COOL WHT 7250K SMD
Datasheet Download
ASMT-JW31-NUV01.pdf
Availability of ASMT-JW31-NUV01
QUANTITY
ASMT-JW31-NUV01 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASMT-JW31-NUV01
Internal Part NumberEIS-ASMT-JW31-NUV01
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 11/Jul/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Cool
CCT (K)7250K (4500K ~ 10000K)
Flux @ 85°C, Current - Test86 lm
Flux @ 25°C, Current - Test101 lm (87 lm ~ 114 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test90 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max700mA
Thermal Resistance of Package9°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASMT-JW31-NUV01
Related LinksASMT-JW, ASMT-JW31-NUV01 Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
ASMT-JW31-NUV01 Details Description
Related parts for ASMT-JW31-NUV01
IC DRIVER BRIDGE 3-PHASE 28-SOIC datasheet.pdf
CONV DC-DC 24V IN 5/3.3V OUT 60W datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 375MA 125VAC 63VDC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 90POS .050" SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 18 AWG GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 110MHZ 6-CLCC datasheet.pdf