Avago Technologies US, Inc. ASMT-MW22-NNNU0
ASMT-MW22-NNNU0 picture photo
Mfg. Part Number
ASMT-MW22-NNNU0
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED MOONSTONE COOL WHITE TO252-3
Datasheet Download
ASMT-MW22-NNNU0.pdf
Availability of ASMT-MW22-NNNU0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ASMT-MW22-NNNU0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASMT-MW22-NNNU0
Internal Part NumberEIS-ASMT-MW22-NNNU0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 3/May/2010
Standard Package500
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesMoonstone™
PackagingTube
ColorWhite, Cool
CCT (K)8500K (7000K ~ 10000K)
Flux @ 85°C, Current - Test127 lm
Flux @ 25°C, Current - Test143 lm (124 lm ~ 161 lm)
Current - Test350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test128 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max700mA
Viewing Angle110°
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Thermal Resistance of Package10°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASMT-MW22-NNNU0
Related LinksASMT-MW, ASMT-MW22-NNNU0 Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
ASMT-MW22-NNNU0 Details Description
Related parts for ASMT-MW22-NNNU0
CONN HEADER .100 DUAL R/A 34POS datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 1.25MM R/A TIN datasheet.pdf
IC SUPERV 128K EE RST LO 8TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.1A SOT23-6 datasheet.pdf
IC 12-BIT CMOS DAC 20-TSSOP datasheet.pdf
RES 18K OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT PIN datasheet.pdf