Avago Technologies US, Inc. ASMT-MY60-NDF00
ASMT-MY60-NDF00 picture photo
Mfg. Part Number
ASMT-MY60-NDF00
Brief Description
LED MOONSTONE WM WHT 3300K TO252
Datasheet Download
ASMT-MY60-NDF00.pdf
Availability of ASMT-MY60-NDF00
QUANTITY
ASMT-MY60-NDF00 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASMT-MY60-NDF00
Internal Part NumberEIS-ASMT-MY60-NDF00
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 01/Jul/2011
PackagingTube
ColorWhite, Warm
CCT (K)3300K (2600K ~ 4000K)
Flux @ 85°C, Current - Test16 lm
Flux @ 25°C, Current - Test19 lm (12 lm ~ 26 lm)
Current - Test150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.5V
Lumens/Watt @ Current - Test36 lm/W
CRI (Color Rendering Index)-
Current - Max150mA
Thermal Resistance of Package27°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASMT-MY60-NDF00
Related LinksASMT-MY, ASMT-MY60-NDF00 Datasheet, Avago Technologies US, Inc. Distributor
ASMT-MY60-NDF00 Details Description
Related parts for ASMT-MY60-NDF00
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 80 I/O 100PQFP datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.4 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 9SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 60POS datasheet.pdf