Abracon Corporation ASPI-0309-330M-T4
ASPI-0309-330M-T4 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0309-330M-T4
Brief Description
FIXED IND 33UH 250MA 2.6 OHM SMD
Datasheet Download
ASPI-0309-330M-T4.pdf
Availability of ASPI-0309-330M-T4
QUANTITY
ASPI-0309-330M-T4 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0309-330M-T4
Internal Part NumberEIS-ASPI-0309-330M-T4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0309.pdfASPI-0309.stp
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0309
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating250mA
Current - Saturation250mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.6 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-30°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0309-330M-T4
Related LinksASPI-030, ASPI-0309-330M-T4 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0309-330M-T4 Details Description
Related parts for ASPI-0309-330M-T4
Connector Header 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
FUSE 2315A 690V 1FKE/115 AR UC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.125K OHM 0.3W 1206 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf