Abracon Corporation ASPI-0310FS-1R5N-T2
ASPI-0310FS-1R5N-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0310FS-1R5N-T2
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 2A 70 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-0310FS-1R5N-T2.pdf
Availability of ASPI-0310FS-1R5N-T2
QUANTITY
ASPI-0310FS-1R5N-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0310FS-1R5N-T2
Internal Part NumberEIS-ASPI-0310FS-1R5N-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASPI-0310FS.pdfASPI-0310FS.stp
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0310FS
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±30%
Current Rating2A
Current - Saturation1.65A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0310FS-1R5N-T2
Related LinksASPI-0310, ASPI-0310FS-1R5N-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0310FS-1R5N-T2 Details Description
Related parts for ASPI-0310FS-1R5N-T2
CAP CER 4.7PF 50V R2H AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
IC CLK GEN 2:8 LOW JITTER 48VQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf