Abracon Corporation ASPI-0310FS-330M-T2
ASPI-0310FS-330M-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0310FS-330M-T2
Brief Description
FIXED IND 33UH 500MA 1.1 OHM SMD
Datasheet Download
ASPI-0310FS-330M-T2.pdf
Availability of ASPI-0310FS-330M-T2
QUANTITY
ASPI-0310FS-330M-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0310FS-330M-T2
Internal Part NumberEIS-ASPI-0310FS-330M-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0310FS.pdfASPI-0310FS.stp
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0310FS
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating500mA
Current - Saturation320mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0310FS-330M-T2
Related LinksASPI-0310, ASPI-0310FS-330M-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0310FS-330M-T2 Details Description
Related parts for ASPI-0310FS-330M-T2
IC HOT-SWAP CTRLR -48V 8-SOIC datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16DHVQFN datasheet.pdf
BOX ABS/PBT 19.68"L X 15.74"W datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V CH 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 39MA 32 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf