Abracon Corporation ASPI-0310FS-470M-T2
ASPI-0310FS-470M-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0310FS-470M-T2
Brief Description
FIXED IND 47UH 350MA 1.6 OHM SMD
Datasheet Download
ASPI-0310FS-470M-T2.pdf
Availability of ASPI-0310FS-470M-T2
QUANTITY
ASPI-0310FS-470M-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0310FS-470M-T2
Internal Part NumberEIS-ASPI-0310FS-470M-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0310FS.pdfASPI-0310FS.stp
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0310FS
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating350mA
Current - Saturation280mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.6 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0310FS-470M-T2
Related LinksASPI-0310, ASPI-0310FS-470M-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0310FS-470M-T2 Details Description
Related parts for ASPI-0310FS-470M-T2
RES SMD 18.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
TIMER SS SLIM-MULTI DPST-NO 24V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 1W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 15A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 70NS 56TSOP datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 1CH 65MSPS 40HVQFN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 300PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf