Abracon Corporation ASPI-0315FSSA-3R3M-T3
ASPI-0315FSSA-3R3M-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0315FSSA-3R3M-T3
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.18A 80 MOHM
Datasheet Download
ASPI-0315FSSA-3R3M-T3.pdf
Availability of ASPI-0315FSSA-3R3M-T3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ASPI-0315FSSA-3R3M-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0315FSSA-3R3M-T3
Internal Part NumberEIS-ASPI-0315FSSA-3R3M-T3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0315FSSA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1.18A
Current - Saturation1.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-30°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0315FSSA-3R3M-T3
Related LinksASPI-0315F, ASPI-0315FSSA-3R3M-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0315FSSA-3R3M-T3 Details Description
Related parts for ASPI-0315FSSA-3R3M-T3
BUZZER MAGN 12VDC 1.1KHZ PANEL datasheet.pdf
PROTECTOR SGL BIDIRECTIONAL LF datasheet.pdf
4CKT 1.5MM WIRE TRAP ASY datasheet.pdf
RES 200 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN TRIAX PLUG STR 75OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf