Abracon Corporation ASPI-0403S-151M-T
ASPI-0403S-151M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0403S-151M-T
Brief Description
FIXED IND 150UH 260MA 590 MOHM
Datasheet Download
ASPI-0403S-151M-T.pdf
Availability of ASPI-0403S-151M-T
QUANTITY
ASPI-0403S-151M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0403S-151M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-0403S-151M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0403S.pdfASPI-0403S.stp
Standard Package2,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0403S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating260mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)590 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Height - Seated (Max)0.115" (2.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0403S-151M-T
Related LinksASPI-040, ASPI-0403S-151M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0403S-151M-T Details Description
Related parts for ASPI-0403S-151M-T
RES SMD 1.5 OHM 5% 2W J BEND datasheet.pdf
CABLE 75 OHMS H.FL/H.FL 1000MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 820K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 8 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3 OHM 1% 5W datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 6" 2S FIN datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1 1/4 BK 100' datasheet.pdf
RES 0.005 OHM 2W 1% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf