Abracon Corporation ASPI-0403S-332M-T
ASPI-0403S-332M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0403S-332M-T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3MH 80MA 11 OHM SMD
Datasheet Download
ASPI-0403S-332M-T.pdf
Availability of ASPI-0403S-332M-T
QUANTITY
ASPI-0403S-332M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0403S-332M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-0403S-332M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0403S.pdfASPI-0403S.stp
Standard Package2,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0403S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance3.3mH
Tolerance±20%
Current Rating80mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)11 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Height - Seated (Max)0.115" (2.92mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0403S-332M-T
Related LinksASPI-040, ASPI-0403S-332M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0403S-332M-T Details Description
Related parts for ASPI-0403S-332M-T
IC DAC 10BIT QUAD MICRPWR 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 20% 16VDC 1206 datasheet.pdf
TWEEZER 8.07" datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 5POS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.62MM 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-PULL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO220F datasheet.pdf