Abracon Corporation ASPI-0403S-681M-T
ASPI-0403S-681M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0403S-681M-T
Brief Description
FIXED IND 680UH 180MA 2.2 OHM
Datasheet Download
ASPI-0403S-681M-T.pdf
Availability of ASPI-0403S-681M-T
QUANTITY
ASPI-0403S-681M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0403S-681M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-0403S-681M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0403S.pdfASPI-0403S.stp
Standard Package2,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0403S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance680µH
Tolerance±20%
Current Rating180mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.2 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Height - Seated (Max)0.115" (2.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0403S-681M-T
Related LinksASPI-040, ASPI-0403S-681M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0403S-681M-T Details Description
Related parts for ASPI-0403S-681M-T
SWITCH MINI SPST HINGE LVR.187QC datasheet.pdf
CONN HEADER 39POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" STACKER datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES 133 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 154K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf