Abracon Corporation ASPI-0412FS-3R3M-T4
ASPI-0412FS-3R3M-T4 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0412FS-3R3M-T4
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.12A 143 MOHM
Datasheet Download
ASPI-0412FS-3R3M-T4.pdf
Availability of ASPI-0412FS-3R3M-T4
QUANTITY
ASPI-0412FS-3R3M-T4 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0412FS-3R3M-T4
Internal Part NumberEIS-ASPI-0412FS-3R3M-T4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0412FS.pdfASPI-0412FS.stp
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0412FS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1.12A
Current - Saturation1.72A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)143 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0412FS-3R3M-T4
Related LinksASPI-0412, ASPI-0412FS-3R3M-T4 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0412FS-3R3M-T4 Details Description
Related parts for ASPI-0412FS-3R3M-T4
LEAD TEST SPRUNG HOOK RED datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 152POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 9 Circuit 0.315" (8.00mm) datasheet.pdf
T2 TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 3000PF 50V 1% BP 1210 datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf