Abracon Corporation ASPI-0418S-3R3N-T3
ASPI-0418S-3R3N-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0418S-3R3N-T3
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.41A 100 MOHM
Datasheet Download
ASPI-0418S-3R3N-T3.pdf
Availability of ASPI-0418S-3R3N-T3
QUANTITY
ASPI-0418S-3R3N-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0418S-3R3N-T3
Internal Part NumberEIS-ASPI-0418S-3R3N-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0418S.pdfASPI-0418S.stp
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0418S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±30%
Current Rating1.41A
Current - Saturation1.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0418S-3R3N-T3
Related LinksASPI-0418, ASPI-0418S-3R3N-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0418S-3R3N-T3 Details Description
Related parts for ASPI-0418S-3R3N-T3
RES ARRAY 7 RES 56K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC PROGRAM 4.300V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.5GHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC FAN/BUFFER DIFF 20TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.45A 190 MOHM datasheet.pdf
RES 514.3 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.3A 102 MOHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 12VDC datasheet.pdf