Abracon Corporation ASPI-0418S-3R3N-T3
ASPI-0418S-3R3N-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0418S-3R3N-T3
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.41A 100 MOHM
Datasheet Download
ASPI-0418S-3R3N-T3.pdf
Availability of ASPI-0418S-3R3N-T3
QUANTITY
ASPI-0418S-3R3N-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0418S-3R3N-T3
Internal Part NumberEIS-ASPI-0418S-3R3N-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0418S.pdfASPI-0418S.stp
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0418S
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±30%
Current Rating1.41A
Current - Saturation1.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0418S-3R3N-T3
Related LinksASPI-0418, ASPI-0418S-3R3N-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0418S-3R3N-T3 Details Description
Related parts for ASPI-0418S-3R3N-T3
CONN HEADER .100 SINGL STR 16POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
METRAL HDR STR PF 5X6 datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG DUAL 8POS datasheet.pdf
RES 200 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES .47 OHM 5% WW datasheet.pdf