Abracon Corporation ASPI-0428S-100M-T
ASPI-0428S-100M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0428S-100M-T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10UH 1A 128.3 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-0428S-100M-T.pdf
Availability of ASPI-0428S-100M-T
QUANTITY
ASPI-0428S-100M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0428S-100M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-0428S-100M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0428S.pdfASPI-0428S.stp
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0428S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)128.3 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0428S-100M-T
Related LinksASPI-042, ASPI-0428S-100M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0428S-100M-T Details Description
Related parts for ASPI-0428S-100M-T
CAP CER 6800PF 50V C0G 0805 datasheet.pdf
ICL 20 OHM 25% 10A 30MM datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
TAPE POLY PROTECTIVE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
DAC COPPER INFINIBAND CABLE datasheet.pdf
XILINX IC XQ4003-6PQ100N Available datasheet.pdf
SMD Sealed Type 4mm Size PVM4 Series datasheet.pdf