Abracon Corporation ASPI-0428S-151M-T
ASPI-0428S-151M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0428S-151M-T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150UH 240MA 1.35 OHM
Datasheet Download
ASPI-0428S-151M-T.pdf
Availability of ASPI-0428S-151M-T
QUANTITY
ASPI-0428S-151M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0428S-151M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-0428S-151M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0428S.pdfASPI-0428S.stp
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0428S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating240mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.35 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0428S-151M-T
Related LinksASPI-042, ASPI-0428S-151M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0428S-151M-T Details Description
Related parts for ASPI-0428S-151M-T
CONN HEADER .100 SNGL STR 21POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TAPE LABELGARD FILM 2"X 72YD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS W/SKT BOX datasheet.pdf
BOARD EVAL LATTICEXP10C STD datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 375MW SOD123F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 88MM datasheet.pdf
FQ-M E-CAT CBL(M12/M12)STR 5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf