Abracon Corporation ASPI-0628-220M-T1
ASPI-0628-220M-T1 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0628-220M-T1
Brief Description
FIXED IND 22UH 1.4A 135 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-0628-220M-T1.pdf
Availability of ASPI-0628-220M-T1
QUANTITY
ASPI-0628-220M-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0628-220M-T1
Internal Part NumberEIS-ASPI-0628-220M-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASPI-0628.pdfASPI-0628.stp
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0628
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating1.4A
Current - Saturation1.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)135 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Supplier Device Package0628
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0628-220M-T1
Related LinksASPI-062, ASPI-0628-220M-T1 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0628-220M-T1 Details Description
Related parts for ASPI-0628-220M-T1
INSERT FEMALE 3POS+1GND SCREW datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT YELLOW CC 0.3" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
18 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 90W datasheet.pdf