Abracon Corporation ASPI-0704S-220M
ASPI-0704S-220M picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0704S-220M
Brief Description
FIXED IND 22UH 1.23A 110 MOHM
Datasheet Download
ASPI-0704S-220M.pdf
Availability of ASPI-0704S-220M
QUANTITY
ASPI-0704S-220M Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0704S-220M
Internal Part NumberEIS-ASPI-0704S-220M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0704S.pdfASPI-0704S.stp
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0704S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating1.23A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)