Abracon Corporation ASPI-0705-331K-T
ASPI-0705-331K-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0705-331K-T
Brief Description
FIXED IND 330UH 400MA 1.26 OHM
Datasheet Download
ASPI-0705-331K-T.pdf
Availability of ASPI-0705-331K-T
QUANTITY
ASPI-0705-331K-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0705-331K-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-0705-331K-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASPI-0705.pdfASPI-0705.stp
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0705
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±10%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.26 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0705-331K-T
Related LinksASPI-070, ASPI-0705-331K-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0705-331K-T Details Description
Related parts for ASPI-0705-331K-T
CONN HEADR BRKWAY .100 11POS R/A datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN MALE PLUG 3+PE SILVER BLUE datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 36-75VIN +/-05VO datasheet.pdf
CONN ASSEMBLY DUAL POS .050 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf