Abracon Corporation ASPI-0705-680K-T
ASPI-0705-680K-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0705-680K-T
Brief Description
FIXED IND 68UH 850MA 280 MOHM
Datasheet Download
ASPI-0705-680K-T.pdf
Availability of ASPI-0705-680K-T
QUANTITY
ASPI-0705-680K-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0705-680K-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-0705-680K-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASPI-0705.pdfASPI-0705.stp
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0705
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±10%
Current Rating850mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)280 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0705-680K-T
Related LinksASPI-070, ASPI-0705-680K-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0705-680K-T Details Description
Related parts for ASPI-0705-680K-T
RES SMD 2.15KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH DIP PIANO 10POS PCB datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 750MA 750 MOHM datasheet.pdf
MOSFET POWER AUTOPROT POWERSO10 datasheet.pdf
VARISTOR 73.8V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 18POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS PIN WALL MNT datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf