Abracon Corporation ASPI-0804T-1R0M-T
ASPI-0804T-1R0M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-0804T-1R0M-T
Brief Description
FIXED IND 1UH 9A 9 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-0804T-1R0M-T.pdf
Availability of ASPI-0804T-1R0M-T
QUANTITY
ASPI-0804T-1R0M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-0804T-1R0M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-0804T-1R0M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-0804T.pdfASPI-0804T.stp
Standard Package700
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-0804T
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±20%
Current Rating9A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)9 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max)0.205" (5.21mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-0804T-1R0M-T
Related LinksASPI-080, ASPI-0804T-1R0M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-0804T-1R0M-T Details Description
Related parts for ASPI-0804T-1R0M-T
RES SMD 261 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CABLE TIE STD 50LB YEL 15.1" datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.5V 20HTSSOP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CRIMP CONTACT PIN 14AWG datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 178 TYPE D 14POS datasheet.pdf