Abracon Corporation ASPI-1367-R10N-T
ASPI-1367-R10N-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-1367-R10N-T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 100NH 60A 0.5 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-1367-R10N-T.pdf
Availability of ASPI-1367-R10N-T
QUANTITY
ASPI-1367-R10N-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-1367-R10N-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-1367-R10N-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-1367.pdfASPI-1367.stp
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-1367
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance100nH
Tolerance±30%
Current Rating60A
Current - Saturation80A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)0.5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test200kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.551" L x 0.508" W (14.00mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max)0.264" (6.70mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-1367-R10N-T
Related LinksASPI-136, ASPI-1367-R10N-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-1367-R10N-T Details Description
Related parts for ASPI-1367-R10N-T
RES 10 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CBL RIBN 50COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
SHIPPER CIRC BD BOX 4X4X2-1/8 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf
IC SPI3-SPI4 EXCHANGE 820-PBGA datasheet.pdf
TAPE VHB CLEAR 3/4" GEN PURPOSE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN HEADER .079" 22POS datasheet.pdf