Abracon Corporation ASPI-2510-3R3M-T2
ASPI-2510-3R3M-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-2510-3R3M-T2
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1A 229 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-2510-3R3M-T2.pdf
Availability of ASPI-2510-3R3M-T2
QUANTITY
ASPI-2510-3R3M-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-2510-3R3M-T2
Internal Part NumberEIS-ASPI-2510-3R3M-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-2510.pdfASPI-2510.stp
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-2510
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation940mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)229 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-2510-3R3M-T2
Related LinksASPI-251, ASPI-2510-3R3M-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-2510-3R3M-T2 Details Description
Related parts for ASPI-2510-3R3M-T2
DIP CABLE - CDR16G/AE16M/CDR16G datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 5MM datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 500MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf