Abracon Corporation ASPI-2512-6R8M-T2
ASPI-2512-6R8M-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-2512-6R8M-T2
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 650MA 510 MOHM
Datasheet Download
ASPI-2512-6R8M-T2.pdf
Availability of ASPI-2512-6R8M-T2
QUANTITY
ASPI-2512-6R8M-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-2512-6R8M-T2
Internal Part NumberEIS-ASPI-2512-6R8M-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-2512.pdf
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-2512
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating650mA
Current - Saturation850mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)510 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-2512-6R8M-T2
Related LinksASPI-251, ASPI-2512-6R8M-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-2512-6R8M-T2 Details Description
Related parts for ASPI-2512-6R8M-T2
IC PREDRIVER FLEXMOS 20-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO214AB datasheet.pdf
OSC XO 266.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 8A 5V datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB16 M25 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf