Abracon Corporation ASPI-2515-1R0N-T2
ASPI-2515-1R0N-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-2515-1R0N-T2
Brief Description
FIXED IND 1UH 2.2A 49 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-2515-1R0N-T2.pdf
Availability of ASPI-2515-1R0N-T2
QUANTITY
ASPI-2515-1R0N-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-2515-1R0N-T2
Internal Part NumberEIS-ASPI-2515-1R0N-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-2515.pdfASPI-2515.stp
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-2515
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±30%
Current Rating2.2A
Current - Saturation2.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)49 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-25°C ~ 120°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-2515-1R0N-T2
Related LinksASPI-251, ASPI-2515-1R0N-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-2515-1R0N-T2 Details Description
Related parts for ASPI-2515-1R0N-T2
RES SMD 78.7OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PHOTODIODE TOP VIEW 850NM SMD datasheet.pdf
CONN SPADE SPRING 16-22 AWG #4 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 16-SOIC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ16 17 OLIV datasheet.pdf
RES 43K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf