Abracon Corporation ASPI-3012S-4R7N-T
ASPI-3012S-4R7N-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-3012S-4R7N-T
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 1.24A 120 MOHM
Datasheet Download
ASPI-3012S-4R7N-T.pdf
Availability of ASPI-3012S-4R7N-T
QUANTITY
ASPI-3012S-4R7N-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-3012S-4R7N-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-3012S-4R7N-T
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±30%
Current Rating1.24A
Current - Saturation900mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant61MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-3012S-4R7N-T
Related LinksASPI-301, ASPI-3012S-4R7N-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-3012S-4R7N-T Details Description
Related parts for ASPI-3012S-4R7N-T
IC ENCORE MCU FLASH 4K 20DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 92POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5.3KV 2CH TRANS 8-DIP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 48POS datasheet.pdf
CAP CER 300PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf