Abracon Corporation ASPI-3012S-820M-T
ASPI-3012S-820M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-3012S-820M-T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 82UH 270MA 2.54 OHM
Datasheet Download
ASPI-3012S-820M-T.pdf
Availability of ASPI-3012S-820M-T
QUANTITY
ASPI-3012S-820M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-3012S-820M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-3012S-820M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-3012S.pdfASPI-3012S.stp
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-3012S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±20%
Current Rating270mA
Current - Saturation170mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.54 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-3012S-820M-T
Related LinksASPI-301, ASPI-3012S-820M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-3012S-820M-T Details Description
Related parts for ASPI-3012S-820M-T
IC VOLTAGE DIFF-TXCVR 8-DIP datasheet.pdf
CABLE GRIP GRAY 22-33MM datasheet.pdf
SENSOR TILT SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 7.5KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 160V AXIAL datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
07+07 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
MICRO 31C S 36" YEL NI datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf