Abracon Corporation ASPI-4020S-330M-T
ASPI-4020S-330M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-4020S-330M-T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 490MA 550 MOHM
Datasheet Download
ASPI-4020S-330M-T.pdf
Availability of ASPI-4020S-330M-T
QUANTITY
ASPI-4020S-330M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-4020S-330M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-4020S-330M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-4020S.pdfASPI-4020S.stp
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-4020S
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating490mA
Current - Saturation850mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)550 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant11MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-4020S-330M-T
Related LinksASPI-402, ASPI-4020S-330M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-4020S-330M-T Details Description
Related parts for ASPI-4020S-330M-T
CONN RCPT 34POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
CONN CARTRIDGE ASSEMBLY datasheet.pdf
RES SMD 0.011 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC FPGA 267 I/O 484FBGA datasheet.pdf
IC OPAMP CURR 500KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf