Abracon Corporation ASPI-4030S-3R3M-T
ASPI-4030S-3R3M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-4030S-3R3M-T
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 2.4A 40 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-4030S-3R3M-T.pdf
Availability of ASPI-4030S-3R3M-T
QUANTITY
ASPI-4030S-3R3M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-4030S-3R3M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-4030S-3R3M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-4030S.pdfASPI-4030S.stp
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-4030S
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating2.4A
Current - Saturation3.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)40 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant38MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-4030S-3R3M-T
Related LinksASPI-403, ASPI-4030S-3R3M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-4030S-3R3M-T Details Description
Related parts for ASPI-4030S-3R3M-T
EYELET 0.187" BRASS TIN PLATED datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 410MW SOD123 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 25W datasheet.pdf
IC ADAPTER SOCKET .100 20POS SMD datasheet.pdf
IC FPGA 750 I/O 1761FCBGA datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
1POLE 30A 1000VDC MFH FOR 10X38 datasheet.pdf