Abracon Corporation ASPI-4030S-820M-T
ASPI-4030S-820M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-4030S-820M-T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 82UH 470MA 1.06 OHM
Datasheet Download
ASPI-4030S-820M-T.pdf
Availability of ASPI-4030S-820M-T
QUANTITY
ASPI-4030S-820M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-4030S-820M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-4030S-820M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASPI-4030S.pdfASPI-4030S.stp
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-4030S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±20%
Current Rating470mA
Current - Saturation660mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.06 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant5.6MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-4030S-820M-T
Related LinksASPI-403, ASPI-4030S-820M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-4030S-820M-T Details Description
Related parts for ASPI-4030S-820M-T
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES 0.033 OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 45NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V CH 1206 datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
MINI-BX PIN ASSY 128 POS datasheet.pdf