Abracon Corporation ASPI-4030S-820M-T
ASPI-4030S-820M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-4030S-820M-T
Brief Description
FIXED IND 82UH 470MA 1.06 OHM
Datasheet Download
ASPI-4030S-820M-T.pdf
Availability of ASPI-4030S-820M-T
QUANTITY
ASPI-4030S-820M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-4030S-820M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-4030S-820M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASPI-4030S.pdfASPI-4030S.stp
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-4030S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±20%
Current Rating470mA
Current - Saturation660mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.06 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant5.6MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-4030S-820M-T
Related LinksASPI-403, ASPI-4030S-820M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-4030S-820M-T Details Description
Related parts for ASPI-4030S-820M-T
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 12KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 61.2V 500A DISC 7MM datasheet.pdf
LED PANEL IND GRN DIFF SNAP-IN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
LED GREEN 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 600MA 200 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
500 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf