Abracon Corporation ASPI-4030S-910M-T
ASPI-4030S-910M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-4030S-910M-T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 91UH 460MA 1.1 OHM SMD
Datasheet Download
ASPI-4030S-910M-T.pdf
Availability of ASPI-4030S-910M-T
QUANTITY
ASPI-4030S-910M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-4030S-910M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-4030S-910M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASPI-4030S.pdfASPI-4030S.stp
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-4030S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance91µH
Tolerance±20%
Current Rating460mA
Current - Saturation650mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.1 Ohm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant5.6MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-4030S-910M-T
Related LinksASPI-403, ASPI-4030S-910M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-4030S-910M-T Details Description
Related parts for ASPI-4030S-910M-T
RES 40 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
WRISTSTRAP JEWEL DUALONYX 12'CRD datasheet.pdf
LAMP INCAND T-3.25 GLS WEDGE 24V datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 6" L X 6"W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf