Abracon Corporation ASPI-6045S-620M-T
ASPI-6045S-620M-T picture photo
Mfg. Part Number
ASPI-6045S-620M-T
Brief Description
FIXED IND 62UH 1.1A 235 MOHM SMD
Datasheet Download
ASPI-6045S-620M-T.pdf
Availability of ASPI-6045S-620M-T
QUANTITY
ASPI-6045S-620M-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASPI-6045S-620M-T
Internal Part NumberEIS-ASPI-6045S-620M-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASPI-6045S.pdfASPI-6045S.stp
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesASPI-6045S
Material - CoreFerrite
Inductance62µH
Tolerance±20%
Current Rating1.1A
Current - Saturation1.25A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)235 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant6.4MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASPI-6045S-620M-T
Related LinksASPI-604, ASPI-6045S-620M-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASPI-6045S-620M-T Details Description
Related parts for ASPI-6045S-620M-T
POT 200K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC PWR SWITCH HI SIDE 4-TMLF datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 10% 1411 datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
TRIMMER 47K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 20A ITO220AC datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf