Stackpole Electronics Inc. ASRM1JA22K0
ASRM1JA22K0 picture photo
Mfg. Part Number
ASRM1JA22K0
Brief Description
RES 22K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ASRM1JA22K0.pdf
Availability of ASRM1JA22K0
QUANTITY
ASRM1JA22K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASRM1JA22K0
Internal Part NumberEIS-ASRM1JA22K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductASR/ASRM Resistors
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient0/ -1800ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASRM1JA22K0
Related LinksASRM1, ASRM1JA22K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
ASRM1JA22K0 Details Description
Related parts for ASRM1JA22K0
IC FLASH 8MBIT 90NS 44SOP datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 3.5A D2PAK datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 2W SMBG datasheet.pdf
Connector Socket 96 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 38.8K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 30POS datasheet.pdf
FIXED IND 160NH 480MA 330 MOHM datasheet.pdf
RJ45 CBL ASSY ETHERNET datasheet.pdf
FUSE 50A 1400V 1 BKN/100 AR datasheet.pdf