Stackpole Electronics Inc. ASRM1JA330R
ASRM1JA330R picture photo
Mfg. Part Number
ASRM1JA330R
Brief Description
RES 330 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ASRM1JA330R.pdf
Availability of ASRM1JA330R
QUANTITY
ASRM1JA330R Order Process
Ship out your order
Specifications of ASRM1JA330R
Internal Part NumberEIS-ASRM1JA330R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
Featured ProductASR/ASRM Resistors
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient0/ -1800ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASRM1JA330R
Related LinksASRM1, ASRM1JA330R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
ASRM1JA330R Details Description
Related parts for ASRM1JA330R
RES SMD 330 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT+SAR 2CHAN 14-TSSOP datasheet.pdf
SIP OPTOCOUPLERS 5VDC datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.4V 0.15A 4HUSON datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 88MA 6.4 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 110PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf