Abracon Corporation AST3TQ-T-10.000MHZ-28-T5
AST3TQ-T-10.000MHZ-28-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-T-10.000MHZ-28-T5
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-T-10.000MHZ-28-T5.pdf
Availability of AST3TQ-T-10.000MHZ-28-T5
QUANTITY
AST3TQ-T-10.000MHZ-28-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-T-10.000MHZ-28-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-T-10.000MHZ-28-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-28
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-T-10.000MHZ-28-T5
Related LinksAST3TQ-T-10., AST3TQ-T-10.000MHZ-28-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-T-10.000MHZ-28-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ-T-10.000MHZ-28-T5
CONN RCPT 34POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
ICL 8 OHM 20% 3.7A 11.51MM datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 22M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
DGTL ISO 2.75KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CTV 2C 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf