Abracon Corporation AST3TQ-T-24.576MHZ-50-C
AST3TQ-T-24.576MHZ-50-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-T-24.576MHZ-50-C
Brief Description
OSC TCXO 24.576 MHZ LVCMOS SMT
Datasheet Download
AST3TQ-T-24.576MHZ-50-C.pdf
Availability of AST3TQ-T-24.576MHZ-50-C
QUANTITY
AST3TQ-T-24.576MHZ-50-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-T-24.576MHZ-50-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-T-24.576MHZ-50-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-50
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency24.576MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-T-24.576MHZ-50-C
Related LinksAST3TQ-T-24, AST3TQ-T-24.576MHZ-50-C Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-T-24.576MHZ-50-C Details Description
Related parts for AST3TQ-T-24.576MHZ-50-C
CABLE TIE INTERMED BLUE 8.0" datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 47POS STRGHT PINS datasheet.pdf
LEVER SWITCH PCB SPDT .1A 30GF datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.5MM datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf