Abracon Corporation AST3TQ-T-24.576MHZ-50-SW-T2
AST3TQ-T-24.576MHZ-50-SW-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-T-24.576MHZ-50-SW-T2
Brief Description
OSC TCXO 24.576MHZ CLPD SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ-T-24.576MHZ-50-SW-T2.pdf
Availability of AST3TQ-T-24.576MHZ-50-SW-T2
QUANTITY
AST3TQ-T-24.576MHZ-50-SW-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-T-24.576MHZ-50-SW-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-T-24.576MHZ-50-SW-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-50
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency24.576MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-T-24.576MHZ-50-SW-T2
Related LinksAST3TQ-T-24.5, AST3TQ-T-24.576MHZ-50-SW-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-T-24.576MHZ-50-SW-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ-T-24.576MHZ-50-SW-T2
RES 1.5K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 45W 25FLEXIWATT datasheet.pdf
IC MPU MOB PENT 4M 1.7GHZ 478PGA datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V 10A TO263 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC SECURITY CTRLR 8/16BIT M5.1 datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 2A SC-62 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 2PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf