Abracon Corporation AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T2
AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T2
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T2.pdf
Availability of AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T2
QUANTITY
AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-28
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T2
Related LinksAST3TQ-T-26., AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T2
RES SMD 12.1K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 13.7 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 315MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CABLE 3COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1W DO213AB datasheet.pdf
CAP FILM 5.6UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf