Abracon Corporation AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T5
AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T5
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T5.pdf
Availability of AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T5
QUANTITY
AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-28
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T5
Related LinksAST3TQ-T-26., AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ-T-26.000MHZ-28-T5
IC NVSRAM 16MBIT 100NS 36EDIP datasheet.pdf
TRANSFORMER 0.50MH 2:1:1 PULSE datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 24V PANEL MT datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 60MA 16 OHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES 470 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf